Bazy cyfrowe


Od trzech lat w ramach projektu unijnego UMK w Europie 2020, nasz Uniwersytet ma dostęp do międzynarodowych baz czasopism i podręczników. Można z nich korzystać za pośrednictwem sieci UMK.  

JSTOR    jstor_logo  (kolekcje Art & Sciences I-V) >>  
Znajdziecie tam przeszło 400 tytułów renomowanych fachowych czasopism, głównie anglojęzycznych, z których korzystać można z sieci UMK. Jstor umożliwia dostęp do najnowszych, zachodnich publikacji bez konieczności żmudnej, kosztownej i dla wielu – nieosiągalnej kwerendy za granicą. Znajdziecie tu literaturę, potrzebną i do szczegółowych badań na seminariach magisterskich czy doktorskich, i do poszerzenia horyzontów w ramach przedmiotów kursowych, proseminariów, przygotowywanych na bieżąco referatów itd.

Informacje: http://www.bu.umk.pl/jstor

ART SOURCE Product banner image
informacje: http://www.bu.umk.pl/art-source

EBSCO EBSCOhost Research Databases(podręczniki anglojęzyczne, w tym z zakresu sztuki!)
informacje: http://www.bu.umk.pl/ebsco

 

GORĄCO ZACHĘCAMY – KORZYSTAJCIE Z OGROMNEGO POTENCJAŁU TYCH BAZ!


Fototeka Koła Naukowego Historyków Sztuki Średniowiecza HOME

Działające na Wydziale studenckie Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza już szósty roku buduje internetową Fototekę zabytków – nie tylko średniowiecznych. Znajdziecie w niej niemal 17 tysięcy fotografii zabytków z różnych stron Europy (i nie tylko) autorstwa studentów, absolwentów i pracowników Wydziału.

Korzystanie z galerii i pobieranie plików jest bezpłatne – Fototeka jest projektem niekomercyjnym, służącym dydaktyce i nauce.

http://www.kolomedievi.umk.pl/index.php

WSZYSTKICH PASJONATÓW PODRÓŻY, SZTUKI I FOTOGRAFII ZACHĘCAMY DO WSPÓŁTWORZENIA TEJ BAZY !